Çözümlerimiz

E-Ticaret Çözümleri

image

E-Ticaret nedir ?

İnsanlar arasındaki her türlü alım satım ilişkisini kapsayan ekonomik etkinliğe ticaret denir. Ticaretin elektronik ortamda, yani internet üzerinden online bir şekilde gerçekleşmesi ise e-ticaretin kapsamına girmektedir.İnternet, bütün dünyaya yayılmış, birbirleri ile bağlantılı, yani birbirleri ile iletişime geçebilen yüz binlerce bilgisayardan, telefondan vs. oluşan bir ağdır. Bu üretilen bilgiyi saklama veya paylaşma ve ona kolayca ulaşma isteğinin ardından ortaya çıkmış bir teknolojidir. Mal ve Hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bu ağ üzerinden belirli bir zamana ve mekâna bağlı kalmadan gerçekleşmesi e-ticaret olarak isimlendirilmektedir. Üretilen Sistemin hedef odaklı satış imkânı sağlaması potansiyel tüketicileri cezp etmeye yetmiştir. Böylece kullanıcılar yarattıkları her fırsatta bulundukları her konumdan istedikleri ürünlere bir tık ile ulaşabilir hale gelirler. Sunulan kolaylıklar satıcıların büyük kitlelere ulaşmalarını sağlayarak kısa süre içinde ticaret hayatlarına ayrı bir renk katmaktadır.


Kısacası en öz anlatımıyla e-ticaret, ticaret ve teknolojinin bir araya geldiği elektronik temellere dayalı bir ticaret’tir.

E-Ticaretin avantajları;

Mevcut pazarlama mantığının internet ortamında ki yeri çoğu insanlara ev sıcaklığında bir rahatlık sunmuştur. Bu erişimin sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:- Hızlı alışveriş imkânı

- Zaman ve Maliyet tasarrufu

- Aynı anda yüzlerce kişiye ulaşabilme kapasitesi

- Aynı anda onlarca ürün karşılaştırması yaparak en uygun olanına saniyeler içerisinde ulaşma imkânı

- Pazarlama sürecinin minimize edilmesi

- Mesafelerin ortadan kalkması

- Sürekli olarak bilgiye ulaşılabilir halde olması (değiştirilmiş hali)

- Ürün çeşitliliği dolayısıyla tercih imkânı artar

- Ürüne yapılan yorumlar sayesinde güven problemi ortadan kalkar

- Ürün tanıtımı kolaylaşır

- Kampanyalardan anında haberdar olabilme imkânı

- 7/24 ulaşılabilir Müşteri hizmetleri